CITORI CX 12/32 BL/WD 3" LH # | INVECTOR+ EXTENDED CHOKES
$2,441.13
product code:018423302
UPC:023614869122
Brand:Browning
availability: In stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Over / Under |
| Barrel Length | 32" |
| Caliber Gauge | 12 Gauge |
| Chamber | 3" |
| Choke | (3) F, M, IC |
| Family | Citori Series |
| Finish | Polished Blued |
| Finish Type | Blued |
| Grip Type | Grade II American Walnut |
| Magazine | |
| Manufacturer Model No | 018423302 |
| Model | Citori CX (Crossover) |
| Overall Length | 49" |
| Sights | Ivory Front & Mid Bead Sights |
| Stock Frame Grips | Wood Stock Grade II American Walnut |
| Type | Shotgun |
| Weight | 8 lbs. 2 oz. |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


